Od nejlépe hodnocené firmy v oboru

Nejlevnější fotovoltaika na rodinný dům či chatu

Nabízíme profesionální instalaci a montáž fotovoltaických elektráren od instalací pro malé rodinné domy či chaty až po velké firemní instalace. V roce 2023 jsme navíc získali prestižní ocenění portálu Refsite jako nejlépe hodnocená firma na trhu.

Máte malou spotřebu, malou domácnost nebo jen chatu a rádi byste začali využívat fotovoltaiku jako spolehlivý a ekologický zdroj energie a odpoutali se od závislosti na nevyzpytatelných cenách elektřiny? Pak jste tady správně!

Součástí našich služeb je také vyřízení dotace v maximální výši.

Dotaci vyřídíme za Vás

Sleva díky dotacím
60 % z ceny

Naši zákazníci nás doporučují ⭐⭐⭐⭐⭐

Jsme nejlépe hodnocená instalační firma na recenzním serveru RefSite!

Fotovoltaika na chatu, chalupu nebo pro malý rodinný dům se vyplatí

Vzhledem k nastavení dotačního titulu Nová zelená úsporám se dnes rozhodně nejvíce vyplatí investovat do takové elektrárny, u níž je součástí bateriové úložiště (v dotaci od státu +8 000 Kč za 1 kWh) a regulace do ohřevu teplé vody (v dotaci +10 000 Kč od státu). Kombinaci fotovoltaiky s baterií a regulaci pro ohřev vody v bojleru považujeme za nejekonomičtější a konec konců i nejekonomičtější řešení.

Fotovoltaika pro malou spotřebu pro malé domácnosti nebo chaty do 3 MWh / rok se vyplatí investovat minimálně do sestavy SEFY Basic 3,64 kWp, ale není od věci ani investice od SEFY Optimal 5,46 kWp.

Od 1. 7. 2024 bude díky legislativě konečně možné využívat benefitů komunitní energetiky. Majitelé fotovoltaických elektráren tak budou mít možnost elektřinu sdílet a "posílat" si energii třeba do bytu nebo příbuzným apod.

Je-li rekreační objekt (chata, chalupa apod.) trvale obydlen a tedy využíván jako místo trvalého bydlení (byť v katastru nemovitostí může být veden jako rekreační objekt), pak je možné získat dotaci i na tento typ stavby.

Nutností je prokázat, že v takové stavbě bydlíte trvale:

  • čestné prohlášení o tom, že v místě trvale bydlíte
  • v místním registru obyvatelstva musíte být trvale hlášeni po dobu přinejmenším 2 roky.

Díky našemu propojení s přední českou výrobní a vývojovou firmou A-Z TRADERS s.r.o. máme nejrychlejší přístup k technologickým novinkám v oboru. O co jde?

Tak třeba vyvíjíme špičkovou regulaci pro ohřev vody v bojleru z energie vyrobené přímo z fotovoltaiky, jedná se o A-Z ROUTER a s tímto produktem dokážete snadno maximalizovat užitek z energie, kterou vyrobí vaše fotovoltaická elektrárna.

Ukázka instalací menších fotovoltaik

Malá elektrárna 3,6 kWp s baterií 7,1 kWh instalovaná na rodinném domě

Fotovoltaická elektrárna o výkonu 3,6 kWp dokáže zásobovat menší domácnost energií po celý rok. Tato elektrárna je vhodná pro domácnosti, jejichž roční spotřeba nepřesahuje 3 MWh.

Cena takové elektrárny se aktuálně (04/2024) pohybuje okolo 280 000 Kč, přičemž výše dotace odpovídá zhruba 120 000 Kč. Konečná cena, kterou zákazník zaplatí, odpovídá 160 000 Kč po odečtení dotace.  

U každé instalace fotovoltaické elektrárny, ať už se bavíme o nejlevnějších variantách pro malé rodinné domky, chaty, či chalupy platí, že nejvýhodnější je vždy maximum vyrobené elektřiny z fotovoltaiky využít ve své domácnosti. Nespoléhejte se na virtuální baterie. Ani na odprodej elektřiny. Z pravidla to není výhodné. Tyto produkty navíc nemusí dlouhodobě existovat. Fotovoltaika je přitom dlouhodobá investice, minimálně na dobu 25 až 30 let.

Naši informovaní zákazníci v drtivé většině případů preferují možnost akumulovat vyrobenou elektřinu v bateriovém úložišti (pro pohodlné pozdější využití elektřiny v době, kdy slunce nesvítí) a v bojleru ve formě ohřáté vody (opět pohodlně a „zdarma“ z elektřiny vyrobené z fotovoltaických panelů).

Touto kombinací zákazníci šetří nejvíce. Je to navíc nejvýhodněji podpořená forma z dotačního programu Nová zelená úsporám. Je to udržitelná, ekonomická a ekologická cesta, kterou bychom se měli ubírat všichni.

Ruku s dostatečným výkonem elektrárny jde také instalace dostatečně robustní akumulace. Takže v době, kdy elektrárna již nevyrábí, čerpáte elektřinu z baterie a nemusíte se „připojovat“ k distribuční síti a za elektřinu platit. V případě kombinované akumulace do bojleru máte navíc ohřátou vodu také z fotovoltaiky 

Proč jít do toho s námi?

Zkušenosti přes 10 let a vlastní vývoj v České republice

Instalací solárních panelů naše práce nekončí. Součástí našich služeb je komplexní úprava elektroinstalace, připojení zdroje k distribuční síti, vyřízení veškerých administrativních kroků a jednání s úřady a distribučními společnosti a samozřejmě také vyřízení dotace, která pak srazí cenu celkového díla až o 60 %.

Celý obor fotovoltaiky chápeme jako cestu efektivního využívání energetických zdrojů.

Hospodárné nakládání s energií má obrovský smysl pro celou naši společnost, začít se ovšem musí u jednotlivců, ideálně v domácnosti každého z nás.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů