Dotace

Další etapa Nové zelené úsporám startuje v únoru 2024. Proto jsme v SEFY připravili naše sestavy tak, aby naši zákazníci mohli využít inovovaných dotačních podmínek na maximum.

Podmínky získání dotace na fotovoltaiku jsou od února 2024 nové

Dotace na fotovoltaiku

Nové podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám nabízí výhodné podmínky pro koncové zákazníky. S novými platnými od 15. února 2024 totiž ušetříte až 160 000 Kč! Pozor, 160 000 Kč ale nemusí být konečná!

Pro koho jsou nové dotace určeny?

Kolik lze na dotacích získat?

Výše dotace závisí na instalovaném výkonu FVE a na velikosti bateriového úložiště. Je-li energie akumulována do baterií, je technicky nutné využít tzv. hybridní střídač.

Přehled nových podmínek dotací NZÚ 2030

Nový systém dotací

Výše podpory z programu Nová zelená úsporám platné od 15. února 2024

Získejte k dotaci výhodný bonus 10 000 Kč za napojení na bojler

Naším cílem je navrhovat moderní fotovoltaické systémy, které přinesou zákazníkům maximální energetický užitek za nejvýhodnějších podmínek. Návratnost investice do FVE musí být co nejnižší.

Fotovoltaika je budoucností energetiky. Decentralizace zdrojů elektřiny a zvýšení podílu zelené energie vyrobené z obnovitelných zdrojů je prioritou České republiky pro nadcházející desetiletí.

Mýty a fakta o dotacích

Časté dotazy

S novými podmínkami dotačního programu Nová zelená úsporám vznikl i jednoduchý online výpočtový nástroj, který dokáže doporučit optimální velikost výkonu pro rodinný dům na základě vyplněných vstupních informací, jako jsou:

  • užitné metry v domě
  • lokalita
  • počet osob v domácnosti
  • bazén, elektrický sporák
  • tepelné čerpadlo, atd.

Maximální výkon, na který elektrárna může získat dotaci, je 10 kWp. Neznamená to však, že výkonnější elektrárnu nelze postavit či provozovat, avšak dotace bude poskytnuta pouze na prvních 10 kWp.

Je-li rekreační objekt (chata, chalupa apod.) trvale obydlen a tedy využíván jako místo trvalého bydlení (byť v katastru nemovitostí může být veden jako rekreační objekt), pak je možné získat dotaci i na tento typ stavby.

Nutností je prokázat, že v takové stavbě bydlíte trvale:

  • čestné prohlášení o tom, že v místě trvale bydlíte
  • v místním registru obyvatelstva musíte být trvale hlášeni po dobu přinejmenším 2 roky.

Ano, fotovoltaiku je možné instalovat i na další stavby, které náleží k Vašemu rodinnému domu a které ani nemusí být zapsané v katastru nemovitostí. Dotačním pravidlům to neodporuje za předpokladu, že je vyrobená elekřina využívána právě v rodinném domě.

Fotovoltaické panely lze instalovat i na pergolu, garáž, na plot či např. na psí boudu. Fotovoltaikou ovšem není možné osázet zeleň.

Ano, na fotovoltaiku pro bytové domy je možné získat dotace nejen v Praze, ale nově i v celé ČR. Pravidla jsou poměrně jednoduchá:

  • na každý instalovaný kWp výkonu je dotace 10 000 Kč
  • na každou kWh akumulačního systému je dotace 10 000 Kč.

Ano. Je-li majitelem objektu splňující podmínky pro získání dotace občan bez české státní příslušnosti, o dotaci může bez problémů zažádat.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů