fbpx

Fotovoltaika: Nejčastější otázky a odpovědi

Boříme mýty o fotovoltaice

Nejčastější dotazy o fotovoltaice

Vše, co jste chtěli vědět o fotovoltaice, ale báli jste se zeptat! Podívejte se na sérii videí, které jsme pro vás připravili. Náš obchodní ředitel Ing. Jan Siegel bez omáčky okolo vysvětlujte, na co se nejčastěji ptáte, když uvažujete nad investicí do fotovoltaické elektrárny.

Další dotazy, které vás zajímají

Cena za pozáruční servis fotovoltaických elektráren vychází z následujícího ceníku:

  • Cena práce servisního technika: 690 Kč/hod.

  • Cena za ujetý kilometr: 15 Kč.

  • Čas technika na cestě: 290 Kč/hod.

Udané ceny jsou včetně DPH.

Pro stanovení ceny fotovoltaické elektrárny je rozhodující její instalovaný výkon a také způsob akumulace přebytků (je-li instalováno bateriové úložiště či nikoliv). FVE bez bateriového úložiště se pohybují v cenách okolo 150 000,- Kč s tím, že dotace je zhruba na 50 % ceny. FVE s baterií v případě jednofázové elektrárny začíná na 200 000,- Kč. I u těchto elektráren je dotace okolo 50 % z celkové ceny. Více o cenách FVE najdete v našem ceníku.

Ostrovní fotovoltaické elektrárny jsou elektrárny, které nejsou připojeny k distribuční síti. V českých podmínkách je tato elektrárna prakticky nerealizovatelná, protože v zimních měsících dochází k výraznému poklesu výroby. Teoreticky se můžeme bavit o období 7 až 8 měsíců v roce, kdy tato varianta může fungovat v případě nízkoenergetických domů s dostatečně robustním bateriovým úložištěm.

Hybridní fotovoltaická elektrárna obsahuje takový střídač, ke kterému lze nainstalovat bateriové úložiště. U většiny střídačů tohoto typu lze při výpadku distribuční sítě zajistit napájení vybraných spotřebičů či rovnou celého domu právě z bateriového úložiště.

Tip: Přečtěte si o zákaznické zkušenosti s hybridní fotovoltaickou elektrárnou od SEFY.

Fotovoltaický ohřev vody funguje podobně jako u elektráren s hybridním střídačem a bateriovým úložištěm. V době, kdy regulační zařízení (v SEFY používáme vlastní regulaci pro řízení přetoků – A-Z ROUTER SMART) detekuje, že výroba FVE je nad možnou spotřebu domu a elektrická energie by pak byla dodávána do distribuční sítě, sepne ohmické zařízení (u ohřevu vody myšlen elektrický bojler) a tuto energii směřuje do bojleru k ohřevu vody. V době přebytků si tedy nahříváme teplou užitkovou vodu. Při dobře navrženém systému lze od jara do podzimu nahřívat TUV čistě z přebytků FVE.

Tip: s dotačním programem Nová zelená úsporám Light mohou důchodci a osoby s příspěvkem na bydlení získat zjednodušený fotovoltaický ohřev vody zcela zdarma! Vše je hrazeno z dotace.

Během zimních měsíců vyrábí fotovoltaická elektrárna zhruba 15 až 30 % svého instalovaného výkonu. Mohou se samozřejmě objevit i dny, kdy mrzne a svítí sluníčko, pak FVE může vyrábět i více energie, než v horkých letních měsících!

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám: +420 733 148 945

Chci fotovoltaiku na klíč

Nevíte si rady s výběrem nejvhodnější sestavy? Vyplňte formulář a náš obchodní zástupce s vámi vybere nejlepší řešení pro váš dům.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

O nás

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz
Copyright © 2024 | SEFY Czech Republic s.r.o.