fbpx

Revoluční změny v energetice konečně myslí i na běžné majitele FVE. Výkup přebytků bude mnohem výhodnější díky dvěma EAN kódům

Revoluční změny v energetice konečně myslí i na běžné majitele FVE. Výkup přebytků bude mnohem výhodnější, než v minulosti. Profitovat může opravdu už každý!

Energetika se v poslední době vyvíjí bleskovým tempem. Změny na trhu, které do značné míry způsobila ruská agrese na Ukrajině, vyžaduje rychlou odezvu všech zemí Evropy, které spoléhaly do značné míry na ruský plyn.

Česká republika není výjimkou. Pro energetickou bezpečnost naší země je nezbytně nutné přijmout nová pravidla, která usnadní přístup co největšího množství domácností k levné, soběstačné, zodpovědné a ekologické elektřině. Ideálně takové, kterou si vyrobíte sami prostřednictvím fotovoltaické elektrárny.

Jak získat druhý (výrobní) EAN kód? Přečtěte si náš návod » https://sefy.cz/druhy-ean/.

Obsah článku

Proč jsou nové změny v legislativě tak důležité pro fotovoltaiku?

Provozujete fotovoltaickou elektrárnu? Nebo o tom přemýšlíte? Pak je toto pro vás důležitá informace. Nově mohou získat druhý EAN kód i mikrovýrobci elektřiny bez licence. Díky tomu může každý provozovatel fotovoltaické elektrárny získat výhodnější nákup a výkup přebytků!

Doposud byla situace taková, že nákup a výkup elektřiny bylo možné realizovat jen s jedním smluvně daným dodavatelem, což v konečném důsledku nebylo pro odběratele vždy nejvýhodnější. Malí výrobci elektřiny mohli mít jen jeden EAN – spotřební – s navázáním jen na jednoho dodavatele.

Obvykle navíc v takové smlouvě nebyly zohledněny spotové ceny elektřiny na trhu. Výkup a nákup obvykle bral v potaz pouze fixní ceny, které dostatečně nereflektovaly aktuální situaci na trhu. Ve většině případů to nebylo pro konečného zákazníka kdovíjak výhodné. Tomu je ale konec.

S novou legislativou vzniká možnost získat spolu se svou fotovoltaickou elektrárnou rovnou 2 EAN čísla – výrobní a spotřební – a můžete si libovolně zvolit, s jakým dodavatelem uzavřete smlouvu o nákupu elektřiny a s kým smlouvu o výkupu přebytků.

Pro nákup elektřiny si tak můžete s obchodníkem ujednat fixní cenu a pro výkup přebytků si s jiným dohodnout výkup za spotové ceny. Výnosy z prodeje přebytečné elektřiny tak mohou být řádově mnohem vyšší, než doposud.

Tato možnost vám dává daleko větší flexibilitu v rozhodování, komu a kdy budete elektřinu odprodávat.

Chci provozovat FVE se dvěma EAN kódy. Co pro to musím udělat?

V praxi dostanete druhý EAN vždy, když u něj u distributora zažádáte! Nově totiž není nutné mít zřízenou licenci, což je zásadní změna oproti minulosti.

V případě realizace nových instalací Vám veškeré informace podají naši obchodní zástupci a vše vám dopodrobna vysvětlí. Je dobré vědět, že díky této legislativní úpravě bude nově koncový majitel fotovoltaické elektrárny ve výhodnější pozici s ohledem na možný odprodej svých přebytků do sítě.

I to je další z výhod fotovoltaiky, které vedou k rychlejší návratnosti investice.

Co je to EAN?

EAN (European Article Number v češtině „mezinárodní číslo obchodní doložky“) v energetice představuje jedinečný kód, kterým je označeno každé odběrné místo elektřiny.

EAN má 18 znaků a lze jej zjistit například ve smlouvě o připojení odběrného místa k distribuční soustavě. Naleznete jej také na každé faktuře za elektřinu. Je dobré vědět, že při změně spotřebitele odběrného místa se kód přenáší na nového zákazníka.

Z EAN kódu lze také poznat distribuci

Vysvětlení EAN v energetice

Závěrem

Sledujeme pro vás novinky v legislativě a reagujeme okamžitě, abychom poskytli našim zákazníkům maximální servis a užitek s ohledem na současnou situaci na trhu s fotovoltaikou.

Chcete i vy získat prověřeného dodavatele fotovoltaického řešení pro Váš dům? Vyplňte formulář níže a získejte zdarma nezávaznou nabídku pro Váš dům.

I vy tak můžete nezávazně zjistit, kolik můžete ušetřit na energiích díky fotovoltaice!

Další příspěvky
S fotovoltaikou můžete ušetřit i Vy

Navrhneme Vám optimální řešení, díky kterému využijete maximum elektřinu ze slunce. Snižte si náklady za elektřinu jednou pro vždy.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz
Copyright © 2024 | SEFY Czech Republic s.r.o.