fbpx

NÁVOD: Co je potřeba udělat pro získání druhého, tzv. výrobního EAN kódu?

Provozujete fotovoltaickou elektrárnu? Nebo o tom přemýšlíte? Zpozorněte! Nově mohou získat druhý výrobní EAN kód i mikrovýrobci elektřiny bez licence. Díky tomu si může každý provozovatel fotovoltaické elektrárny zajistit výhodnější nákup a výkup přebytků elektřiny!

NÁVOD: Jak získat druhý – výrobní EAN?

Česká republika je rozdělena mezi tři distribuční společnosti ČEZ Distribuce a.s., EG.D a.s. a PREdistribuce, a.s. S novou legislativou platnou od ledna 2023 je každý z distributorů povinen přidělit vám druhý tzv. výrobní EAN, když si o něj zažádáte.

cr-mapa-distribuce

Česká republika je rozdělena mezi tři distribuční společnosti ČEZ Distribuce a.s., EG.D a.s. a PREdistribuce, a.s. S novou legislativou platnou od ledna 2023 je každý z distributorů povinen přidělit vám druhý tzv. výrobní EAN, když si o něj zažádáte.

Žádost o výrobní EAN – ČEZ Distribuce

O výrobní EAN je možné požádat po úspěšném připojení elektrárny a to prostřednictvím Distribučního portálu https://dip.cezdistribuce.cz.

Registraci do portálu ČEZu určitě doporučujeme – získáte tak opravdu skvělý přehled o svém odběrném místě a navíc zde můžete řešit většinu požadavků online.

Žádost o výrobní EAN provedete zadáním Nového požadavku, v sekci Výrobny – Žádost o vygenerování výrobního EAN.

ČEZ distribuční portál, žádost o 2. EAN (výrobní)

Otevře se Vám přehled, kde kliknete na číslo odběrného místa a v dolní části obrazovky Vám vyskočí pole Popis požadavku, kam stačí napsat jednoduchý text: „Dobrý den, prosím o zřízení výrobního EAN“.

Ten je zpravidla vygenerován do 24 hodin. Naleznete ho pak v portálu v – záložce Odběrná místa.

EG.D výrobní EAN přiděluje automaticky ve smlouvě o připojení

V případě EG.D  tak vůbec není potřeba o nic žádat.

Žádost o výrobní EAN – PRE Distribuce

 výrobní EAN je možné požádat po úspěšném připojení FVE a to E-mailem na poze@pre.cz. Místo stávajícího spotřebního EANu distributor vygeneruje dva nové: spotřební + výrobní. Pouze si musíte zajistit, aby váš dodavatel, požádal ke stejnému datu D o dva nové EANy a odběr na stávajícím spotřebním EANu musí dodavatel zkrátit k datu D-1. 

Další příspěvky
S fotovoltaikou můžete ušetřit i Vy

Navrhneme Vám optimální řešení, díky kterému využijete maximum elektřinu ze slunce. Snižte si náklady za elektřinu jednou pro vždy.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz
Copyright © 2024 | SEFY Czech Republic s.r.o.