fbpx

Dotační program Nová zelená úsporám Light myslí i na sociálně slabší

Dotační program Nová zelená úsporám Light se zaměřuje na energetické úspory rodinných a bytových domů, které lze zároveň rychle a snadno realizovat. Cílí zejména na domácnosti s nižšími příjmy a na seniory. Protože je stále kladen vyšší důraz na využití obnovitelných zdrojů energie, snaží se o snižování energetické náročnosti obytných domů.

Na co lze dotace využít a kolik financí lze získat?

Dotační program NZÚ Light obsahuje Výše dotace
Zateplení fasády vhodnými tepelněizolačními materiály až 150 000 Kč (6000Kč / běžný metr)
Kompletní zateplení střechy až 120 000 Kč
Kompletní zateplení stropu pod nevytápěnými prostory nebo stropu obývaného podkroví až 50 000 Kč
Zateplení podlahy na zemině nebo nad nevytápěnými prostory až 60 000 Kč
Výměna stávajících oken ve vytápěných místnostech, a to včetně střešních oken a balkonových dveří až 150 000 Kč (12 000 Kč na jeden kus výplně)
Výměna stávajících vchodových dveří za nové (výměna venkovních dveří mezi exteriérem a interiérem) až 150 000 Kč (18 000 Kč za jedny dveře)
Dotace na solární termický nebo solární fotovoltaický ohřev vody 90 000 Kč

Kdy probíhá příjem žádostí?

Elektronický příjem žádostí začal 9.1.2023 a o dotaci lze požádat na opatření, jenž byla realizována po 12.9.2022. Příjem žádostí bude ukončen 31.12.2024.

Kdo může o dotaci v programu NZÚ Light požádat?

Žadatel i všichni členové jeho domácnosti musí ke dni podání žádosti o dotaci pobírat starobní důchod či invalidní důchod 3. stupně. Nebo musí v období mezi 12. září. 2022 a dnem podání žádosti pobírat příspěvek na bydlení.

Dále musí být splněno:

  • Vlastníci či spoluvlastníci rodinného domu jsou hlášeni k trvalému pobytu déle než od 12. září 2022.
  • Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022

Jakým způsobem lze žádost podat?

K podání žádosti je zapotřebí mít zřízenou elektronickou identitu. Na webu www.novazelenausporam.cz klikněte vpravo na ,,podat žádost“, zaregistrujte se a vyplňte ji. Pokud nemáte počítač a nevíte si s podáním žádosti rady, požádejte někoho blízkého, případně se můžete obrátit na proškolené odborníky (najdete na webu), kteří vám zdarma poradí.

K žádosti je také nutné, přiložit fotografie míst před samotnou renovací (tedy nafoťte původní stará okna, dveře či nezaizolovanou střechu). Budete také potřebovat odborný posudek navrhovaných opatření, který vám opět vypracují odborníci zcela zdarma (vše se dozvíte na webu).

Poslední věcí, kterou je třeba doložit, je potvrzení prokazující, že čerpáte důchod či příspěvek na bydlení a doklad potvrzující vaše vlastnictví bankovního účtu (např. smlouva s bankou či poslední výpis z účtu).

Další příspěvky
S fotovoltaikou můžete ušetřit i Vy

Navrhneme Vám optimální řešení, díky kterému využijete maximum elektřinu ze slunce. Snižte si náklady za elektřinu jednou pro vždy.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz
Copyright © 2024 | SEFY Czech Republic s.r.o.