fbpx

“Dotace na fotovoltaiku končí 30. 6. 2023. Honem si pospěšte s podpisem smlouvy”, straší firmy. Zapomínají dodat, že další dotace startují v září

“Dotace na fotovoltaiku končí 30. 6. 2023. Honem si pospěšte a podepište s námi smlouvu, ať nepropásnete možnost získat vlastní fotovoltaickou elektrárnu s dotací, která pokryje až 50 % ceny celého díla.”

Tohle vídáme dnes a denně v zoufalých inzerátech a reklamách instalačních firem. Tyto firmy ale zapomínají dodat důležitý fakt. V září budou startovat nové dotace na fotovoltaiku, jejichž podmínky budou z největší pravděpodobností jen málo odlišné od podmínek současného dotačního programu Nová zelená úsporám.

Rádi bychom tímto příspěvkem komunikovali potenciálním zákazníkům, že není nutné panikařit a vyvolávat pocit strachu z promarněné příležitosti získat fotovoltaiku s výhodnou dotací. Panika zkrátka není na místě.

Pokud již máte elektromobil nebo uvažujete do budoucna o koupi elektromobilu, pak doporučujeme neotálet a skutečně do termínu 30. 6. 2023 žádost o dotaci podat. Pokud ale s elektromobilem ani nabíjecí stanicí pro elektromobily do budoucna nepočítáte, pak vězte, že v září budou dotační podmínky jinak velmi podobné, jako dnes.

Z našeho pohledu spíše radíme – důkladně si proklepněte instalační firmu, se kterou uvažujete o navázání spolupráce, dbejte na její dobré jméno a reference (skvěle napoví například server Refsite, který poskytuje nezávislé a ověřené reference) a určitě se nesnažte nic uspěchat. Fotovoltaická elektrárna je investice v řádech statisíců korun. Dobře navržený systém dokáže uspořit nemalou část vašich nákladů na energie, špatně provedená instalace ale naopak může způsobit spoustu vrásek a starostí.

Rádi bychom také požádali instalační firmy, aby v rámci zachování jisté kultivovanosti zbytečně nefabulovaly a nezamlčovaly fakta. Věřím, že je cílem každé společnosti podnikající v oboru instalací fotovoltaických elektráren poskytovat skvělé služby, ale také transparentní informace.

Pokud již máte elektromobil nebo uvažujete do budoucna o koupi elektromobilu, pak doporučujeme neotálet a skutečně do termínu 30. 6. 2023 žádost o dotaci podat!

Pokud ale s benefity ve formě nabíjení elektromobilu z fotovoltaiky do budoucna nepočítáte, pak vězte, že v září budou dotační podmínky jinak velmi podobné, jako dnes.

Správný výběr instalační firmy je klíčový

Z našeho pohledu spíše radíme – důkladně si proklepněte instalační firmu, se kterou uvažujete o navázání spolupráce, dbejte na její dobré jméno a reference (skvěle napoví například server Refsite, který poskytuje nezávislé a ověřené reference) a určitě se nesnažte nic uspěchat.

Fotovoltaické elektrárny představují investici v řádech statisíců korun. Dobře navržený systém dokáže uspořit nemalou část vašich nákladů na energie, špatně provedená instalace ale naopak může způsobit spoustu vrásek a starostí.

Rádi bychom také požádali instalační firmy, aby v rámci zachování jisté kultivovanosti zbytečně nefabulovaly a nezamlčovaly fakta. Věřím, že je cílem každé společnosti podnikající v oboru instalací fotovoltaických elektráren poskytovat skvělé služby, ale také transparentní informace.

Další příspěvky
S fotovoltaikou můžete ušetřit i Vy

Navrhneme Vám optimální řešení, díky kterému využijete maximum elektřinu ze slunce. Snižte si náklady za elektřinu jednou pro vždy.

Získejte zdarma schůzku se specialistou. Naše zkušenosti a skvělé hodnocení zákazníků zaručují kvalitu

Kontaktujte nás a my se o vše postaráme

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

SEFY je česká technologická firma realizující fotovoltaické elektrárny na klíč. Díky fotovoltaice můžete ušetřit nemalé náklady za elektřinu.

Získejte i Vy zelený zdroj elektřiny pro svou nemovitost!

Hodnocení našich zákazníků

SEFY ČR na Firmy.cz
Copyright © 2024 | SEFY Czech Republic s.r.o.